Granito skalda, akmenukai

Kapavietės tvarkymo palengvinimas

Sutvarkytas kapas - tai pagarba mirusiam žmogui. Dėl šios priežasties svarbu šia aplinka nuolatos rūpintis, užtikrinti jos švarą, tvarką. Ne kiekvienas turi laiko ir galimybių dažnai lankytis kapinėse. Laistyti, ravėti, prižiūrėti pasodintus augalus. Tačiau visi nori, kad anapilin išėjusių žmonių kapai būtų tvarkingi, sukurtų ramią, pagarbią atmosferą. Skirtingų rūšių bei spalvų granito skalda ir akmenukai – puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško alternatyvų nuolatinės priežiūros reikalaujantiems augalams. 

Granito skaldelė ir akmenukai

Kapavietėje pilama skaldelė yra smulki. Vidutiniškai vienai kapavietei reikia apie 200 kg skaldelės arba akmenukų. Tinkamai paskirstyti akmenukai neleidžia per greitai priaugti nepageidaujamoms piktžolėms, todėl padeda sutaupyti tvarkymui skiriamo laiko. Ši natūrali medžiaga būna įvairių spalvų ir dydžių, o tai leidžia ją nesunkiai pritaikyti prie skirtingų kapaviečių, sukurti išskirtinius puošybos sprendimus.

Skirtingų spalvų dekoratyvinė skalda iš granito – tinkama naudoti visais metų laikais, ji pasižymi aukšto lygio atsparumu šalčiui bei mechaniniam aplinkos poveikiui. Todėl tai yra ne tik praktiškas, bet ir ilgaamžiškas sprendimas. Tokia skalda suteikia galimybę sukurti įdomius ornamentus, kurie gali tapti visos kapavietės pagrindiniu akcentu. 

Kad granito skalda išsilaikytų ilgiau, verta ją pilti tik ant kruopščiai išlygintos kapo žemės. Jeigu kapavietėje vyrauja įdubimai, reikėtų pasirūpinti papildomomis žemėmis. Jeigu esamo grunto yra per daug, derėtų jį nukasti. Po dekoratyvinėmis medžiagomis rekomenduojama pakloti vandeniui, orui pralaidžią, puvimui atsparią geotekstilinę plėvelę, kuri yra pagaminta iš aukštos kokybės poliesterio arba polipropileno. 

Dėmesys – estetiškiems sprendimams 

Siekiant harmoningo, stilingo kapavietės vaizdo, rekomenduojama rinktis prie paminklo spalvos derančią skaldą arba akmenukus. Norint sukurti originalesnį bei žaismingesnį vaizdą, vertėtų išbandyti skirtingas granito skaldos arba akmenukų spalvas. Tuo tarpu, tiems, kurie nori, kad kapavietė atrodytų estetiškai, kukliai tinka juoda, pilka skaldelė arba akmenukai. Be šių spalvinių derinių kiekvieno akį džiugina juodos-rusvos, pilkos-rusvos spalvų papuošimai. 

Siekiant, jog kapo aplinka būtų harmoninga, rekomenduojama rūpintis ne tik skalda ar akmenukais, bet ir jų išlaikymui reikalingomis detalėmis. Viena iš dažnai naudojamų detalių – borteliai. Šie gaminiai tinkamai atskiria pasirinktą dangą, apsaugo nuo skirtingų skaldelių susimaišymo, neleidžia per daug išplisti augalams.  

Skalda ir akmenukai yra nesunkiai derinami su įvairiais augalais, kurie kiekvienai kapavietei suteikia gyvybingumo, natūralumo, spalvingumo. Šis augalinis akcentas ne tik pagyvina kapo aplinką, bet ir suteikia daugiau puošnumo bei estetiškumo. 

Siekiantiems estetinio vientisumo ar norintiems išvengti didelių kontrastų, galima derinti akmenukų, skaldos ir augalų spalvas. Kiekvienas turėtų pasikliauti savo skonio ir estetikos supratimu, rinktis labiausiai patinkančias kapavietės dekoravimo medžiagas. 

Posted in Leidiniai on Rug 18, 2019