Kaip pasirinkti paminklą

Kiekvienas gyvenime susiduria su skaudžiomis, neišvengiamomis artimųjų žmonių netektimis. Praradimas priverčia susimąstyti apie gyvenimo trapumą ir branginti kiekvieną akimirką. Anapilin išėjusiems žmonėms atminti pasitelkiamos įvairios priemonės. Antkapinis paminklas padeda išsaugoti prisiminimus, datas, įamžinti konkretaus žmogaus atminimą, jo pomėgius.

Į ką atsižvelgti renkantis paminklą?


  1. Medžiagos.

    Iš patvarių , kokybiškų medžiagų pagaminti paminklai ilgą laiką saugo savo pirminę išvaizdą, atrodo estetiškai, tvarkingai, atsparūs neigiamam aplinkos poveikiui. Tvirta, universali medžiaga – granitas, kuris palieka prabangos, didybės, ilgaamžiškumo įspūdį.

  1. Dydis.

    Paminklai gali būti statomi vienam, dviems ar daugiau žmonių. Žinokite, kokio dydžio kapavietę pasirinkote laidojant. Nuo to priklauso paminklo dydis. Jeigu tiksliai žinoma, kad bus rašoma iki trijų vardų, galima rinktis mažesnį antkapį. Nežinant, keliems mirusiems skirtas paminklas, rekomenduojama rinktis didesnį arba sudarytą iš lengvai keičiamų plokščių, plytelių.

  1. Stilius.

    Antkapiai gali būti sukuriami atsižvelgiant į kiekvieno poreikius ir estetikos pojūtį, mirusiojo asmenybę, pomėgius. Siekiantiems minimalistinės kapavietės verta rinktis plokščius antkapius be jokių papuošimų ar išraižymų. Mėgstantys puošnumą, išskirtinumą, didingumą renkasi įvairiais ornamentais ir raižiniais papuoštus paminklus. Vertėtų atsžvelgti į visos kapavietės stilių bei spalvinę gamą.

Maketai – lengvesniam pasirinkimui

Negalintiems apsispręsti, kokie antkapiai atitinka poreikius, koks paminklas labiau tinkamas mirusiajam, rekomenduojama pasinaudoti profesionalių konsultantų paslaugomis. Savo srities specialistai gali suteikti vertingų patarimų ne tik dėl antkapių pasirinkimo, bet pakonsultuoti kapaviečių tvarkymo ar įrengimo klausimais. Be išsamių konsultacijų, didelis dėmesys skiriamas maketų parengimui, kapavietės projektavimo darbams. Kokybiški bei kruopštūs maketai suteikia galimybę iš anksto numatyti būsimo antkapio vaizdą. Lengviau pasirinkti tinkamą paminklo spalvą, formą bei apdailos detales, kurios geriausiai atitiks Jūsų lūkesčius. 


Posted in Leidiniai on сен 07, 2019